Total de formas verbales: 53
Imperativos y participios
Presens particip individualiserande
Perfekt particip individualiserad
Supinum individualiserat
Tipo jag du han/hon/den/det vi ni de
Presens individualiserar individualiserar individualiserar individualiserar individualiserar individualiserar
Preteritum individualiserade individualiserade individualiserade individualiserade individualiserade individualiserade
Futurum ska individualisera ska individualisera ska individualisera ska individualisera ska individualisera ska individualisera
Konditionalis I skulle individualisera skulle individualisera skulle individualisera skulle individualisera skulle individualisera skulle individualisera
Perfekt har individualiserat har individualiserat har individualiserat har individualiserat har individualiserat har individualiserat
Pluskvamperfekt hade individualiserat hade individualiserat hade individualiserat hade individualiserat hade individualiserat hade individualiserat
Futurum exaktum ska ha individualiserat ska ha individualiserat ska ha individualiserat ska ha individualiserat ska ha individualiserat ska ha individualiserat
Konditionalis II skulle ha individualiserat skulle ha individualiserat skulle ha individualiserat skulle ha individualiserat skulle ha individualiserat skulle ha individualiserat
Imperativ - individualisera - individualisera -

Verbos similares a individualisera

Verbos conjugados anteriores y posteriores a individualisera